ARCHIV QUAKE-CZ

 

 


 

 

Budování stránky Quake-CZ jsem zasvětil téměř čtyři roky svého života a když jsem jeho provoz v polovině roku 2000 ukončil, přišel jsem o kus sebe samotného. Ale svět se mění, já se změnil a jinak to asi tehdy nešlo. Tak jako si lidé rádi prohlížejí fotografie z dětství, tak jsem si já čas od času prohlížel archiv Quake-CZ, který mi vězel na disku a který také střídavě fungoval a nefungoval na své původní adrese, www.quake.cz. Když jsem se tedy někdy v červnu roku 2004 rozhodl spustit svůj nový internetový projekt „pro radost“, osobní deník s názvem Play Forever, bylo jen otázkou času, kdy mne napadne sem jako doplněk nových informací umístit i tento archiv.

A tak se stalo. Věřím že bude pro řadu z vás, kteří jste tehdy Quake-CZ četli, stejně zajímavou vzpomínkou jakou je pro mne. Zároveň jsem přesvědčen, že může být poutavým zdrojem informací z éry let 1996-2000 – nemyslím, že by tehdy nějaká česká stránka sledovala dění na 3D akční scéně (a nejen na ní) s takovou pečlivostí jako Quake-CZ. V archivu najdete nejen velmi často aktualizovaný servis novinek, ale také řadu recenzí i návodů na „dobové“ hry, vzpomínku na hry, které už tehdy byly staré a třeba i vtipná preview her, která od té doby dávno vyšly. A nebo ještě vtipnější preview na hru, která ani za ty čtyři roky ještě nedokázala vyjít (hádejte…). Než vás ale pustím na výlet za historií 3D akcí, musím vás upozornit na několik důležitých věcí:

- Kontrole jednotlivých stránek a sekcí jsem v posledních dnech věnoval několik hodin a všechno důležité by mělo fungovat. Pakliže narazíte na nějaké zásadní nesrovnalosti, informujte mne prosím a udělám vše pro to, abych je napravil. Některé stránky a celé sekce se však bohužel nezachovaly.

- Vzhledem ke stáří stránky je velká část externích linků na stránky či konkrétní soubory nefunkčních. Řadu z nich lze (například přes Google) dohledat na jiných adresách, ale bohužel nemohu věnovat čas kontrolování všech jednotlivých odkazů, kterých je v celém archivu jistě několik tisíc.

- E-mailová adresa na autora (bludr@quake.cz), která je v archivu zmiňovaná téměř na každém řádku, již není platná (resp. možná je, ale pro obrovské množství spamů jsem jí už dávno přestal používat). Chcete-li mne kontaktovat, učiňte tak na níže uvedeném e-mailu.

- A nakonec – vezměte prosím na vědomí stáří serveru. Začal jsem jej psát ve svých 19-ti letech a protože nejsem žádný Kundera, je to zejména na úvodních textech docela znát. Mějte proto pochopení. V rámci zachování autenticity jsem nic neměnil a neopravoval jsem žádné gramatické, stylistické ani faktické chyby. Alespoň bude legrace ;-).

Jan “Bludr” Modrák
jan@modrak.cz
28. prosince 2004

HLAVNÍ STRÁNKA