THE END


Vážení pravidelní čtenáři, náhodní návštěvníci, přátelé,

po třech a půl letech jsem se rozhodl ukončit existenci Quake-CZ. Když jsem jí 1. prosince roku 1996 přivedl na svět, chtěl jsem zaplnit jednu z mnoha mezer na českém internetu, poskytnout informační zdroj pro těch několik nadšenců, kteří se tehdy dali spočítat na prstech u rukou a především se trochu pobavit a realizovat. Ani v nejmenším jsem netušil, že se mi podaří vytvořit server s mnoha megabajty textu, který v době jeho největší slávy četlo přes pět stovek lidí denně a pro jehož aktualizaci budu každý den utíkat z práce domů a věnovat mu veškerý svůj volný čas. Po třech letech existence a půl ročním trvání ostudné klinické smrti přišel čas bilancovat a po zralé úvaze se rozhodnout k radikálnímu řešení.

Důvod? Na místě, kde kdysi zela obrovská mezera se nyní tlačí celá řada relativně kvalitních stránek, které více než uspokojí stovky nadšenců 3D akčního žánru. A především - tam kde jsem před lety viděl zábavu a absolutní realizaci se dnes v lepším případě krčí jeden z mnoha koníčků. Vzpomínám si jak jsem před osmi lety po dni stráveném u počítače zalehl do postele a přemýšlel jak prázdný by byl můj život bez her. Vzpomínám si na reálný strach ze ztráty bezbřehého zájmu o ně. Ten čas přišel a já neumírám vyčerpáním, ale poznávám i mnohé další, dnes často příjemnější, stránky života, kterými jsem dříve opovrhoval, nebo je užíval po malých douškách. A když už si při všem tom zaneprázdnění prací a zmíněnými požitky najdu čas na hry, raději jej (pro vás určitě naprosto nepochopitelně) věnuji hraní na konzolích, které mne v poslední době uspokojuje daleko více.

A tak když přišel mail “Tady chcíp pes. Zabal to když na to nemáš!”, došlo mi, že to je rada nad zlato. Balím to. Rád bych na tomto místě poděkoval všem, kteří se kdy podíleli na tvorbě Quake-CZ a samozřejmě i těm kteří tuto stránku kdy četli. Nerad bych jmenovitě uváděl všechny, kterých si vážím - nechtěl bych na někoho zapomenout, ale dvě výjimky přesto udělám. Děkuji společnosti Internext 2000 za to, jak nezištně se postavila k provozování tohoto serveru a jak perfektní podporu mi poskytovala a děkuji klanu NecroRaisers a především jejímu činnému vedení za neúnavný a nenapodobitelný “tah na bránu”, kterému se ani po letech nepřestávám divit a před kterým nezbývá než smeknout. Quake scéna jim vděčí za hodně a není tu nikdo, kdo by si zasloužil větší respekt.

A co dál? Mám i pár dobrých zpráv - server nebude zrušen. Kliknete-li na odkaz pod tímto textem, dostanete se na běžnou úvodní stránku, odkud se můžete dostat dál na řadu (snad) zajímavých článků, které jsem nashromáždil za ony více než tři roky. Jediné co končí je aktualizace. Klanu NecroRaisers jsem předal všechna přístupová hesla a je na nich kam se bude tato stránka ubírat - kdo ví, možná se dočkáte ambiciózního webu, který hravě spolkne "mou" Q-CZ. Při jejich drajvu bych se tomu ani moc nedivil. Jedinou mojí podmínkou bylo zachování systému host stránek a tak máte-li stránku na tomto server nemusíte mít ani nejmenší obavy o její budoucnost. Právě naopak - všichni kdo mne v tomto směruv posledních týdnech žádali  o pomoc, se budou moci v nejbližší době s důvěrou obrátit na nového správce a najít na quake.cz nový domov.

To je vše co jsem měl na srdci. Na závěr si Vám dovoluji popřát tisíce báječných fragů a miliony naplno prožitých vteřin, ať už to znamená cokoliv.

Jan “Bludr” Modrák
bludr@quake.cz
17. července 2000

HLAVNÍ STRÁNKA